Szelepes forrócsatorna rendszer

A szelepes kapuval ellátott (Valve Gate) forró csatornás rendszer a forró csatornás rendszerek egy új nemzedékét képviseli, mely alkalmas az injektálás során kialakuló nyomást megfelelően kezelni és kiválóan képes együttműködni a gépészetben használatos anyagokkal.

Forrócsatorna rendszer

Valve gate technology

Öntőmintás készítés során is szívesen használják a szelepes gátrendszereket annak érdekében, hogy jobb felületet lehessen kialakítani a formázó darabok számára. A szelepes záródással ellátott műanyag fecskendező öntőminták amellett, jobb termékminőség felmutatására képesek, és a ciklusidők csökkentésére is alkalmasak.

5 évnyi kutatás és fejlesztésben szerzett ismeretek birtokában, cégünk szelepes záródással ellátott termékeinek palettáján 4 féle változót támogat ügyfelei részére.

MVG-A (Csatlakozásos Szelep Kapu – Felső Dugattyús) Forró csatornás rendszerek

A dugattyú az öntőminta borítólemezébe kerül beépítésre a forró csatornás kereszteződés fölé. Ezen verzió esetén a legkönnyebb az összeszerelés, valamint a karbantartás kivitelezése is.

MVG-B (Csatlakozásos Szelep Kapu – Alsó Dugattyús) Forró csatornás rendszerek

Többüregű öntőminták esetén ez a típusú szelepzár rendszer képes leegyszerűsíteni a forró csatornás csatlakozók gyártását. A szeleptű nem halad át a csatlakozáson, így annak hossza rövidebb lesz.  A szelepzár dugattyú a forró csatornás csatlakozás és a forró csatornás dűzni lemeze közé kerül.

MVG-M (Csatlakozásos Szelep Kapu – Összetett) Forró csatornás rendszerek

Amennyiben az öntőmintát összetett forró csatornás dűznikkel történő injektáláshoz tervezték, illetve ha az öntőminta paraméterei meghaladják a nyitott kapuval rendelkező összetett forró csatornás dűznijeink kapacitását (üreg dimenziók nagysága, színváltoztatás, nyers anyagok áttervezése, forró csatornás dűznihez szükséges üregméretek stb. miatt), akkor az öntőmintáikhoz ügyfeleinknek lehetőségük nyílik összetett forró csatornás rendszereink használatára.

SVG (Szimpla Szelep Kapu) Forró csatornás rendszerek

Ezen szelepes zárrendszerek széles skálája képes arra, hogy tiszta felület kialakítása mellett adott üregbe nagy mennyiségű öntőanyagot injektáljon. A szimpla szelepes kapuval rendelkező dűznik kiküszöbölik a szivárgásokat, valamint csökkentik az injektálás során fellépő nyomást. A szimpla szelepes kapuval rendelkező dűznijeink csapszege képes pneumatikus és hidraulikus erőhatást is aktiválni.

A hüvelyek megváltoztatják a dűzni hegyének típusát a szelepes kapuval rendelkező alkalmazások vonatkozásában. Egyező átmérőjű dűznik esetén minden hüvely megfelelő.

Szelepes csapszeg zárja el az anyagot az öntőminta felszínén.

Szelepes csapszeg zárja el az anyagot a szigetelő hüvely felszínén.

Amennyiben a forró csatornás dűznik környezetében további hűtésre van szükség, úgy a forró csatornás hűtő hüvelyek jelentik a megoldást, melyeket átlátszatlan kozmetikai optikai öntőminta részek esetén is alkalmazandók.

Amennyiben a forró csatornás dűzni táplálja a hideg átvitelű csatornát, vagy ha az adott elem geometriájából adódóan a dűzni nem képes elérni az elem felületét, akkor belső vágásos hüvelyt kell használni ahhoz, hogy az alkalmazás sikeres legyen. Ez a típusú hüvelyezés kúp alakú nyomot hagy az adott felületen.

- Szelepes kapus forró csatornás dűzni

- Csatlakozós centírozó tű

- Tű foglalati része

- Távolságot szabályozó lemez

- Dugattyú foglalat

- Dugattyúcsapszeg csoport

- Dugattyúfedő

- Forró csatornás fűtőelem and hőelempár

Tartólemez

  • Helyezze be a forrócsatornás dűzniket úgy az üregekbe, hogy a centrírozó tű segítségével ugyanolyan pozíciót foglaljanak el a tengelyen!
  • Helyezze a csatorna csatlakozót a centírozó tűre, majd szorítson egyenletesen a csatlakozó csapszegein!
  • Felülről helyezze be a tű burkolatát, valamint a távolságtartó lemezt a csatorna csatlakozásába!

Öntőminta borítólemeze

  • Szorítson a távolságtartó lemezen!
  • Helyezze be a csatlakozó áthidaló lemezét úgy, hogy közben figyeljen a forrócsatornás rendszer fűtőtestjére és a hőelempár vezetékeire is!
  • Helyezze középre a borítólemezt centírozó tűk segítségével! Rakja rá az áthidaló lemezre és szorítsa meg a csapszegeket!
  • Építse be a dugattyú foglalati részét!
  • Építse be a dugattyútű csoportot a foglalatba!
  • Zárja le a dugattyút a fedő résszel, majd szorítson a csapszegeken
  • Ellenőrizze a szelepes tűk mozgását légnyomás tesztelés segítségével, még azelőtt, hogy belekezdene a gyártásba!

A szelepes zárral rendelkező befecskendezéses öntőminták kulcs jellemzői a gyártás megkezdésekor:

*A kapu a szelep dugattyúra gyakorolt légnyomás változtatásával nyílik, illetve záródik. A folyamatban szolenoid szelep kerül alkalmazásra, melyet az injektálásos öntőmintázó berendezésből érkező jelek vezérelnek.

*Kapu nyitva – a befecskendezés folyamatának megkezdése előtt  a dugattyúszelep nyitott pozícióban helyezkedik el. Ezt a nyitott állást fent kell tartani mindaddig, amíg az injektálás folyamata be nem fejeződött.

*Kapu zárva - a befecskendezés folyamatának végeztével a dugattyúszelep állása zártra fordul, mely úgy következik be, hogy légnyomást fejtünk ki a dugattyú záródási oldalára.

*A légnyomás meglétét a dugattyú szelep vonatkozásában annak érdekében kell fenntartani ebben a fordított irányban, hogy képesek legyünk azt biztosítani, hogy a záródás megfelelően menjen végbe. Ezt az állást mindaddig meg kell tartani, míg a következő nyitási jel meg nem érkezik az injektálásos öntőmintázó berendezésből.

* A szelepes dűzni dugattyú működtetéséhez szükséges légnyomásnak minimum 6.0 bar-nak kell lennie.

* Amennyiben a dugattyú működtetéséhez szükséges légnyomás 6.0 bar alá esik, úgy Air Booster (automatikus levegő generátor) alkalmazása javasolt.

* További lubrikálásra akkor van szükség a szelepes dűzni dugattyú esetén, ha a légellátás kenyőanyagmentesen generálódik.

A hideg és forrócsatornás rendszerekbe való befektetések összevetése

Amennyiben 4 kivezetéses forró csatornás rendszerbe kíván befektetni, úgy beruházásának költségei magasabb lesznek, mintha a hideg csatornás lehetőséget választotta volna. Mindamellett fontos tudnia, hogy 20.000 ciklus elérése után a forrócsatornás megoldás megtérül, és profitnövelő hatással bír.

Amennyiben 8 kivezetéses forró csatornás rendszerbe fektetni be, akkor a megtérülési idő rövidebb lesz, mint a 4 kivezetéses kivitelezés esetében.

A termelés pontos volumenének ismeretében alapos megfontolás mellett kell dönteni az üregek számáról!

Hideg csatornás rendszerek használata esetén jelentős időveszteséget szenvedhetünk. A forró csatornás rendszerek ugyanis képesek arra, hogy a gyártási időt akár a felére csökkentsék.

Forrócsatornás vezérlő modul

A vezérlés pontossága: 1°C

PID vezérlő rendszer

8-szorosára növelt szolgálati idő a fűtőberendezések vonatkozásában - a SOFT START munkamenet üzemmódnak köszönhetően

Készenléti takarékos (Standby) üzemódban, fejlett energiamegtakarítással működő funkció (szabályozható)

Arányosan működő munkaüzemmód – hőelempárok nélkül

Üzemeltetési hőmérsékleti skála: 0°C-tól maximum 600°C-ig

J típusú hőelempár input

Kalibrálásos kiigazításra nincs szükség

Folyamatos, automatikus szabályozással rendelkezik, automatikus paraméter kiosztással a szigorúbb vezérlés elérésének érdekében, bármilyen hőmérsékleti viszonyok között

Rendelkezik alacsony és magasfokú eltérést jelző riasztóberendezéssel

25A szilárd rögzítésű relé output minden csatorna esetén

Siemens 10A bázis

3 m –es sztenderd kábellel egészül ki

4 m hosszú villanyvezetékkel és 5 db PIN villanydugóval egészül ki

Tekercselt és speciális tervezésű ötvözetből készült hőelempáras kábelre (FeConts) van szükség

Gördülékeny kiszolgálás/ lehetőség van az eszköz jellemzőinek megváltoztatására - fix/ dedukciós

Mielőtt a készülék beszerelésre kerülne az öntőmintába:

* Biztosítsa, hogy az áramkör földelésre került és az öntőeszközt is hozzákapcsolták a földeléses hálózathoz!

* Kapcsolja az eszköz földelését a hálózati földelés tápvonalába!

A hiányos földelési rendszer áramveszteséget okozhat az öntőeszköz vonatkozásában, amely emberéletet veszélyeztető helyzetet idézhet elő. Az ilyen áramszivárgások kárt tehetnek az ellenállásban és a hőelempárokban egyaránt. A keletkezett áramvesztés átkerülhet magára a berendezésre is a termoelem kábelén keresztül és ez téves hőmérséklet észlelést okozhat vagy még akár a berendezésben is kárt tehet.

A neutrális (N) és a földelt (GND) különböznek egymástól. Mivel a Neutrálisban van elektromos áram, így ne használja ezt a tápvonalat! Bizonyosodjon meg róla, hogy a földelés végződése a tápkábelben kapcsolódik a földelés vezetékrendszerébe! Tegye ezt a biztonság kedvéért; annak érdekében, hogy ne veszélyeztessen emberéleteket, valamint, hogy biztosítsa, a készülék működése nem tér el az előírt használattól!

* Üzemeltetés előtt konfigurálja az ellenállás és a termoelempár kapcsolásokat az öntőeszköz konnektoros kapcsolódási sémának megfelelően. Az intervallum kapcsolati kábeleket azután szerelje be az öntőeszköz konnektorába, miután megbizonyosodott arról, hogy a séma szerint történt a csatlakozó összekapcsolása!

* Kapcsolja a biztosítékokat OFF állásba, mielőtt áram alá helyezné a vezérlő modult! Fordítsa a Pako kapcsolót ’0’-s helyzetbe! Helyezze be az áramforrás tápkábelét a megfelelő konnektorba és váltson az ’1’-es üzemmódra.

* Megfelelő módon kapcsolja be a biztosítékokat és bizonyosodjon meg róla, hogy a hőmérséklet minden egyes cellában emelkedik, amikor az áramkapcsoló ON állásba került!

* Lépjen be a program menübe és konfiguráljon a kívánt hőmérsékletre!

MEGJEGYZÉSEK

* Amennyiben a biztosítékok kiolvadnak bekapcsoláskor, ellenőrizze a konnektor kapcsolódását az öntőeszközhöz!

* Amennyiben nem lát hőmérsékletemelkedést az eszköz kijelző panelén, amikor bekapcsolja a biztosítékokat, akkor a konnektor öntőeszközközhöz történő csatlakozása másképpen valósulhatott meg, vagy a modulban lévő SSR az ellenállásban meghibásodhatott. Zárja el a modul áramforrását és ellenőrizze a csatlakozó kapcsolódását és az SSR-t!

5 + 15 =

Iroda

6000 Kecskemét
Garay utca 8.

Telefon

Email

info@szinimpex.hu